Makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi

makijaż mineralny

Kosmetyki mineralne są często wybierane przez te kobiety, które mają wrażliwą i skłonną do alergii cerę. Są to preparaty bardzo delikatne i nie powodują reakcji alergicznej, dlatego kobiety często decydują się na ich zakup. Ważne, aby wiedzieć, że takie rodzaje kosmetyków nakłada się na cerę inaczej niż zwykle kosmetyki. Poniżej znajduje się kilka porad, dotyczących nakładania tych kosmetyków.

Kosmetyki mineralne stały się modne. To dlatego, że mają one bardzo pozytywny wpływ na skórę i nie powodują jej podrażnienia. Sprawiają też, że skóra po ich nałożeniu wygląda bardzo ładnie. Ponadto taki makijaż wygląda tak samo dobrze jak makijaż tradycyjny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że taki make up nakłada się nieco inaczej niż ten zwykły. Jak się to robi?

Ważne informacje o kosmetykach mineralnych

Kosmetyki mineralną maja sypką konsystencję, dlatego łatwo się sypią. Utrudnia to nieco sposób ich nałożenia, trzeba to robić uważnie. Najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać, jest to, że nie umieszcza się pędzla w opakowaniu z kosmetykiem. Ten proszek przesypuje się w odpowiedniej ilości do miseczki i to stamtąd nabiera się go pędzlem. Jeśli nabierze się go za dużo, to trzeba go strzepnąć, bo inaczej na twarzy zostaną nieładne smugi. Lepiej nabrać mniej i powtarzać tę czynność, niż nałożyć zbyt dużo.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nałoży się na twarz za dużo pudru, to pojawi się efekt maski. Preparaty mineralne cechują się dużą wydajnością. Kilka cienkich warstw to lepszy pomysł niż jedna gruba. Kiedy dojdzie się do właściwego kolorytu skóry, to wtedy można przestać nakładać dany kosmetyk.

Nakładanie pudru mineralnego

Puder mineralny nie jest taki sam jak tradycyjny. Ma inną konsystencję. Jest sypki, lekki, a przez to nie zatyka porów. Do jego aplikacji potrzebny jest właściwy pędzel, bo wymaga on precyzyjności. Nadają się do tego dwa rodzaje pędzla: flat top albo kabuki. Wybór odpowiedniego dla siebie zależy od tego, jaki efekt chce się ostatecznie osiągnąć. Ten pierwszy rodzaj ma gęste włosie, dlatego można nim uzyskać efekt mocnego krycia. Ten drugi rodzaj pędzla jest bardziej puszysty. Jest on też miękki i delikatny, dlatego sprawdzi się u osób, które mają wrażliwą cerę. Nadaje się w zasadzie do każdego typu cery.

Zanim nałoży się puder, trzeba nawilżyć twarz przy użyciu kremu. W przypadku, gdy skóra jest skłonna do przetłuszczania się, to wcześniej można jeszcze nałożyć puder transparentny. Sprawi on, że matowy efekt będzie bardziej widoczny przez cały dzień. Pudru mineralnego nie wolno sypać na twarz, ale odpowiednio go wcierać. Należy go przykleić do kremu, który znajduje się na twarzy. Pędzlem należy wykonywać ruchy okrężne: od policzków do brzegów twarzy.

Nakładanie kosmetyków mineralnych „na mokro”

Jeśli na twarzy znajdują się widoczne niedoskonałości, to użyte kosmetyki muszą mocno kryć. Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne, to w tym przypadku sprawdzi się metoda tzw. „na mokro”. Najpierw spryskuje się pędzel wodą, hydrolatem albo wodą termalną. Najlepszy efekt uzyska się, stosując buteleczkę z atomizerem, która pozwoli stopniowo nawilżać pędzel. Po nałożeniu na pędzel kosmetyku można się spodziewać, że pędzel będzie ciemniejszy, ale jest to stan przejściowy – kiedy wyschnie, z powrotem zmieni kolor.

Przy stosowaniu metody „na mokro” warto zaopatrzyć się w wacik z hydrolatem. Przyda się on do stemplowania, czyli stopniowego nakładania na skórę stempli z kosmetyku. To sposób, który zabiera dużo czasu, ale zapewni najlepsze krycie.

Zapraszamy na stronę: annajaworska.pl