Czy łózko piętrowe jest przeznaczone tylko dla dzieci?

łóżko piętrowe dla dzieci

Łózka piętrowe to mebel który przeważnie kojarzy się z pokojem dziecięcym.  Jako dziecko niejeden z nas kłócił się z rodzeństwem kto ma spać na dole, a kto na górze, i niejedna osoba doskonale zna z lat dzieciństwa plusy i minusy spania na piętrowym łóżku. Co jednak jeśli ktoś w dorosłym życiu postanowi kupić  takie łózko? 

Łózko piętrowe w domu znakomicie sprawdzi się jeśli w mieszkaniu jest kilka osób, a mała przestrzeń do dyspozycji.  Zajmie mniej miejsca niż dwa osobne miejsca do spania i jednocześnie przy ciekawej konstrukcji, może służyć jako ciekawa aranżacja w domu. Bardzo często pomysł z łóżkiem piętrowym jest wykorzystywany w kawalerkach, gdzie naprawdę trzeba walczyć o każdy skrawek miejsca. Z piętrowego łózka można także wykorzystać tylko górna część do spania i zrobić z niego coś w stylu antresoli, a pod spodem zainstalować szafki, biurko lub komodę, co pozwoli znacznie zaoszczędzić przestrzeń i w ciekawy sposób ja zagospodarować. 

Łóżko piętrowe ActivPodczas wyboru modelu łózka piętrowego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych szczegółów, które będą miały wpływ na użytkowanie.  Jednym z najważniejszych elementów jest drabinka po której trzeba wejść na górę. Musi być odpowiedniej grubości, by nasze stopy nie odczuwały bólu podczas wspinaczki, powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego i bardzo wytrzymałego, tak by utrzymał spory ciężar, znacznie przekraczający ciężar dziecka.  Równie ważne są barierki na górnej części, które chronią przed wypadnięciem z łóżka.  Nie mogą być zbyt niskie, ale także zbyt wysokie przeszkadzają.  Kolejna sprawa na która warto być uczulonym to długość materaca na jakim będziemy spali. Łóżko dla dorosłego powinno być dłuższe i nieco szersze niż te dla dzieci, co jest ważne szczególnie dla mężczyzn. Dobrej jakości mebel powinien nam służyć przez wiele lat, przyglądnijmy się więc ogólnej jakości łóżka, jak jest skręcone, wykończone, z jakich materiałów go wykonano i jaką farbę użyto do pomalowania. 

Dobrze dobrane łózko piętrowe świetnie sprawdzi się jako miejsce do spania dla dorosłej osoby.  Mając niewielkie mieszkanie warto zastanowić się nad jego zakupem i aranżacją w mieszkaniu, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsca. Ciekawie zaprojektowane łóżko sprawi, że nasze mieszkanie nabierze niepowtarzalnego charakteru i czaru, jakiego będą zazdrościć nawet właściciele większych mieszkań.