Lecznicza marihuana będzie refundowana w Polsce

Medyczna marihuana

Wielu osobom naprawdę ciężko zrozumieć, z jakiego powodu zdecydował się na ten krok dopiero konserwatywny rząd, na czele którego stoi Beata Szydło. Bez względu na dzielące nas różnice, z całą pewnością należy za ten gest podziękował premier Szydło. Takie stanowisko prezentuje między innymi Andrzej Rozenek, który na łamach „Rzeczypospolitej” komentował decyzję o refundowaniu leczniczej marihuany na terenie naszego kraju. 

„Rzeczpospolita” donosi, że niebawem Ministerstwo Zdrowia opublikuje komunikat ,w którym zawarte zostaną nowe regulacje odnoszące się do stosowania leczniczej marihuany. Zagadnienie to wzbudzało ogromne kontrowersje i to na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jednocześnie nie brakowało osób, które w akcje desperacji decydowały się na łamanie prawa. Wszystko po to, aby sobie bądź swoim bliskim ulżyć w cierpieniu, które w wielu wypadkach spowodowane było między innymi chorobami nowotworowymi. 

legalizacja marihuany

Przywożenie marihuany do Polski było dotychczas nielegalne. W związku z tym warto teraz zastanowić się nad tym, w jaki sposób prokuratura oraz sądy mogłyby wycofać się z prowadzonych licznie spraw karnych, które odnoszą się właśnie do nielegalnego przywożenia na teren naszego kraju marihuany medycznej. Biało – Czerwoni, na czele których stoi Andrzej Rozenek, wystosowali apel do obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, aby zdecydował się na zastosowanie przysługującego mu prawa łaski. Obowiązujące dotychczas prawo sprawiało, że konsekwencje prawne groziły nie tylko chorym czy ich bliskim, ale również lekarzom.

Autorem artykułu jest właściciel strony http://farmanasion.pl